Masters Talks’16 İzzet Pinto : “Hayal Kurmak Seni Hayalperest Yapmaz”

masters-talk-16-izzet-pinto

MASTERS TALKS’16

İZZET PİNTO : “HAYAL KURMAK SENİ HAYALPEREST YAPMAZ”

Türk dizilerini yurtdışına tanıtan Global Agency firmasının kurucusu, Türkiye’nin lider pazarlama iletişimi dergisi MediaCat tarafınca elli yaratıcı kişi arasında gösterilen ve Haziran 2016 TEDx konuşmacısı olan İzzet Pinto 08 Eylül 2016 Perşembe akşamı saat 19:00-20:00 arası bizlerle olacak. “Hayal Kurmak Seni Hayalperest Yapmaz” diyen Pinto, bu konuşmasında, nasıl marka yaratılır ve nasıl marka olunur konularına değinirken kendi yaşamından kesitler sunacak.

Etkinliğe katılacak 5 şanslı kişi, konuşma sonrasında İzzet Pinto ile “Nasıl TEDx Konuşmacısı olunur?” konusunda sohbet etme şansını yakalayacaktır.

İzzet Pinto TEDX konuşması için tıklayınız.

Online bilet için tıklayınız.

Veya bilet almak veya bilgi için 05056877184 veya info@mutlufikirleratolyesi.com

Kapıda bilet satışımız var ancak kredi kartı geçerli değildir.

Etkinlik programı şu şekilde olacaktır :

19:00-20:00 İzzet Pinto, Konuşma

20:00-20:30 Soru Cevap

20:30-21:00 Şanslı 5 kişinin İzzet Pinto ile buluşması

Etkinliğin yapılacağı adres :

Nef Office, Sultan selim mahallesi humeyra sokak no.7 dörtlevent nef 09 plaza b blok 4.Levent Kağıthane/İstanbul (Hacıosman metrosunda Sanayi Mahallesi durağından inilip güney yönünden çıkılır. Vakıfbank binasının yanındaki sokaktan içeri girilir. Yürünülecek mesafe max 100 mt’dir.)

İzzet Pinto, Global Agency Kurucu Başkanı

İzzet Pinto, 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Bilgi’de başladığı lise eğitimini, Houston Stratford High School’da tamamlamış ve ardından iş hayatına ilk adımlarını atmak üzere 19 yaşında iken Tayland’a yerleşmiştir. Burada birkaç yıl uluslararası ticaret ile uğraşan Pinto, Türkiye’ye dönüşünün ardından 2004 ve 2006 yılları arasında, ünlü Türk yazarlarının en çok satanlar listelerinde yer alan birçok eserinin yurt dışı dağıtımını gerçekleştirmiştir.

2006 yılında kurduğu şirketi “Global Agency” ile ilk Türk televizyon formatının uluslararası arenada satışını üstlenmiştir. Formatlarda yakalanan başarılı ivmenin ardından, Global Agency, 2008 yılında, Türk dizilerini de dünya pazarına sunmaya başlamıştır. Muhteşem Yüzyıl ve 1001 Gece, Global Agency tarafından yurt dışı dağıtımı yapılan ve global birer hit haline gelen en önemli projelerdendir.

İzzet Pinto, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International – JCI) tarafından, 2008 yılında “Yılın Girişimcisi” ödülünü almıştır. Ayrıca 2008-2012 yılları arasında “Dünyanın En Hızlı Büyüyen İçerik Distribütörü” unvanını kazanmıştır.

2012 yılında ise Global Agency ve TIMS Prodüksiyon biraraya gelerek Avustralya’nın en önemli sektörel markalarından World Wide Entertainment’i bünyelerine katmıştır.

Günümüzde ise Global Agency, sunduğu birbirinden farklı 150 projeyle “Dünyanın Lider Bağımsız İçerik Distribütörü” olarak anılmaktadır. Ayrıca Pinto, yazdığı başarılı televizyon formatlarıyla da şirket gelişimine katkıda bulunmaktadır.