Veri Analizi Teknikleri Atölyesi 2.Gün

veri-analizi-bmgiBMGI Türkiye Genel Müdürü Mehmet Tevfik Deurmuşoğlu’nun vereceği Veri Analizi Teknikleri atölyesinde katılımcılara aşağıdaki yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.

• Güvenilir veri kavramını anlamak ve güvenilir veri kaynağı oluşturabilmek
• Veriye dayalı önceliklendirme ve karar verme araçlarını öğrenmek
• Örneklem büyüklüğü ve verilen kararın riski arasındaki bağlantıyı anlamak
• Veriye zaman ve faktör bazında bakabilmek
• Veri analizi katmanlarını tanımlayabilmek
• İstatistik araçları gerçek iş senaryoları üzerinde uygulayabilir hale gelmek

Kimler Katılabilir? 

• Yöneticiler ve yönetici adayları
• Veriye bakarak yargıya varması, karar vermesi gereken herkes

Atölye İçeriğinde Neler Var?

Eğitim, çeşitli senaryolar üzerinden veriye yaklaşımın, temel veri analizi tekniklerinin anlatıldığı interaktif bir atölyedir.
İş yaşamı veriye bakarak karar vermeyi gerektirir. Bu atölye verinin tanımından alışılagelmiş veri yorumlama yöntemlerine kadar her şeyi sorgulayacak, günlük hayatta rakamlara bakarak yargıya varma adına yapılan yaygın yanlışları ve bunların risklerini ortaya koyacaktır.
Atölye sonunda katılımcılar, verinin içinde gizli tüm bilginin ortaya çıkarılması için gereken temel analiz teknikleri ile tanışmış olacaklardır.

Kapasite : 16 Kişi

Atölye Bedeli : 1200 TL +KDV ( Kişi başı )

Bilet almak veya sorularınız için : info@mutlufikirleratolyesi.com veya 05056877184

Atölyenin yapılacağı adres : Nef Office, Sultan selim mahallesi humeyra sokak no.7 dörtlevent nef 09 plaza b blok 4.Levent Kağıthane/İstanbul (Hacıosman metrosunda Sanayi Mahallesi durağından inilip güney yönünden çıkılır. Vakıfbank binasının yanındaki sokaktan içeri girilir. Yürünülecek mesafe max 100 mt’dir.)

Mehmet Tevfik Durmuşoğlu kimdir?

Mehmet Tevfik Durmuşoğlu iş hayatına Borusan Grubu’nda başlamış, grubun farklı şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda uzun yıllar yöneticilik yapmıştır.
2002 yılında Borusan Grubu’nun ilk dalga Siyah Kuşaklarından biri olarak seçilmiş, daha sonra Usta Siyah Kuşak sertifikasını almış, takiben grubun İş Mükemmelliği liderliğine atanmıştır. Grubun Yalın Altı Sigma alt yapısını kurmuş, 5 yıl boyunca tüm grup şirketlerinde Yalın ve Yalın Altı Sigma programını yönetmiştir. Görev süresi boyunca 1500’ün üzerinde proje başarı ile tamamlanmıştır.
Durmuşoğlu, farklı sektörlerde proje yönetimi, tasarım ve inovasyon konularında on yıllık tecrübeye sahiptir. Organizasyonların kurumsal dönüşüm programlarına liderlik etmiş, bu çerçevede çok sayıda proje lideri, siyah ve yeşil kuşak, değişim lideri ve sponsor yetiştirmiştir.
2010 yılında alanında dünyanın en büyük bağımsız servis sağlayıcısı olan uluslararası danışmanlık şirketi BMGI’ın Türkiye operasyonunu kurmuş olan Durmuşoğlu, halen BMGI Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.